Rubrika ‘Ako bolo’

Ohnište a Slemä

piatok, 12. jún 2015

V sobotu 6. júna 2015 vyrazilo  23 turistov autami z Huštáku smer Liptovský  Ján. Vďaka nadšencom jaskyniarom zo Stanišovskej jaskyne sa autami dá doviezť až ku Stanišovskej jaskyni, kde nás čakali 2 turistky, Alenky z Liptova. Na parkovisku nás vítala modrá obloha, ktorá sľubovala nádherný deň. Od áut hore dolinou nás prevetral rezký vzduch a Hela použila dokonca rukavice.

Okolo Novej Bane

piatok, 05. jún 2015

V nedeľu 31. mája 2015 sa deviatka účastníkov stretla s výpravou turistov Lokomotívy BB vo vlaku do Novej Bane. Avšak každá partia mala vlastnú trasu. Naši prešli centrom baníckeho mesta a popri mohutnej sekvoji vystúpili na Sedlovú skalu s vyhliadkou. Ďalšia pekná vyhliadka bola z Jašekovej skaly, pod ktorou je Starohutský vodopád.

Výstup na veľkofatranský Kľak

štvrtok, 04. jún 2015

Za teplého, letného počasia sme 30. mája 2015 odhodlane vykročili z dediny Podhradie do dlhej Šindolnej doliny a v jej závere doslova absolvovali „výlez„ na strmý a „utajený„ fatranský vrchol. Za celý deň sme na okruhu nestretli jediného cudzieho turistu.Túra predstavovala tri náročné fázy – výstup hore, zostup dole a nekonečný sparný peší presun Kantorskou dolinou do Sklabinského Podzámku.