Do nedeľného úpeku 14. júna 2015 sa vybralo 7 turistov. Z Povrazníka prešli lúkami pod Jaseňový vrch, odkiaľ sa otvoril krásny výhľad na okolie. Lesom a poľanou Úslnie vystúpili na najvyšší bod Zvolenskej kotliny – podcelok Ponická vrchovina, na Čierny diel (851 m). Z vrcholu je obmedzený výhľad smerom na sever. Lesnými cestami zišli do Poník, ktoré sa pripravovali na nedeľný detský folklórny festival.
Rubrika ‘Ako bolo’
Z Povrazníka do Poník na festival
nedeľa, 21. jún 2015Výstup na Baranec
nedeľa, 14. jún 2015
Za krásneho, bezoblačného a slnečného počasia sa v sobotu trinásteho, vydalo trinásť turistov na trasu z ústia Žiarskej doliny po žltej značke na Holý vrch. Po krátkom odpočinku nasledoval výstup na Baranec. Cestu nám spríjemňoval svieži vetrík. Výsledkom dobrého počasia a dobrého zoskupenia turistov bol zaujímavý čas výstupu. Sebedín – Hrochoť
piatok, 12. jún 2015
Nedeľná horúčava 7. júna 2015 zaviala 11 turistov do Ponickej vrchoviny. Počas krátkeho čakania (prestupu) na autobus do Sebedína stihli zájsť ku gotickému kostolu sv. Martina v Čeríne. Sebedínskou dolinou vyšli k malebnému rybníku Breziny na Hornom majeri Aladár, kde si oddýchli v tieni mohutných stromov naokolo nádrže.