Rubrika ‘Ako bolo’

Letný výstup na Stoh

piatok, 10. júl 2015

V sobotu 4. júla 2015 sme sa 15-ti vybrali  do Vrátnej doliny. Krásne a bezveterné slnečné počasie nám vnuklo myšlienku trochu trasu pozmeniť a tak po súhlase všetkých turistov sme vyrazili od údolnej stanice lanovky vo Vrátnej doline pešo do Snilovského sedla. Na terase vrcholovej stanice lanovky všetkým dobre padlo doplniť tekutiny a kochať sa pohľadmi na Vrátnu dolinu a takmer na celú trasu našej túry.

48. vysokohorský zraz v Tatrách

streda, 01. júl 2015

48. ročníka Zrazu VhT vo Vysokých Tatrách sa zúčastnilo 25 našich členov, ktorí boli  ubytovaní v hoteli Morava. Okrem nich, každý deň boli nejakí jednodňoví záujemcovia. Vo štvrtok 25. 6. sedemčlenná skupina vystúpila na Bystrú a traja vystúpili na Lomnický štít juhozápadným rebrom. V piatok 19-členná skupina bola na Kolovom štíte, dvaja na Svišťovom štítne a dvaja na Vysokej. V sobotu siedmi boli klasikou na Lomnickom štíte a osemčlenná skupina na Soliskovom hrebeni.

Zbojnícky chodník Obšívanka

utorok, 23. jún 2015

Slnko ale aj prehánky s krúpami sprevádzali v sobotu 20. júna 34 turistov z viacerých kútov Slovenska, ktorých zlákal Zbojnícky chodník v doline Obšívanka v Malej Fatre. Na nástup do Starej doliny  sme využili vyhliadkovú jazdu Terchovským vláčikom s veľmi zábavným sprievodcom.