Rubrika ‘Ako bolo’

Krásy Dobšinej

streda, 27. máj 2015

Rýchlik síce vysadil v Dedinkách viac ako tridsiatku turistov, ale na túru plánovanú na 16. mája 2015 sa vydalo len 22 účastníkov. Podbrezovci sa vydali do Zejmarskej rokliny, aby sa nemuseli s nami náhliť cez Dobšinú. Kremničkári preliezli Dobšinský kopec a popri hydroelektrárni Vlčia dolina zišli do Dobšinej. Baníckym mestom prešli za sprievodu spoluvedúcej Anky, rodáčky z Dobšinej, kde im ukázala zaujímavé miesta.

Druhý májový víkend

pondelok, 11. máj 2015

Jarný výstup na Ďumbier

Za slnečného a pomerne teplého jarného počasia vystúpilo 8. mája 2015 z autobusu na Čertovici 23 vyznávačov turistiky. Hneď po úvodnom stúpaní sa vytvorili dve skupiny. Na dohovorenom mieste stretnutia a po zaslúženom odpočinku na Štefánikovej chate sme sa opäť rozdelili. Jedna partia – 5 účastníkov prechodu, zamierila smerom dole na Trangošku a druhá skupina  sa vydala na zostávajúcu cestu na Ďumbier a Chopok. Počas celého plánovaného prechodu nízkotatranskou magistrálou nám prialo počasie a za odmenu nám boli ponúknuté nádherné výhľady na Kráľovú hoľu, Veľký Choč, Západné a Vysoké Tatry.

Korytnica – Bully

utorok, 05. máj 2015

Predpoveď počasia na 2. mája 2015 – zima a dážď, odradil viacerých záujemcov, no jedenásti sa predsa vydali na plánovanú trasu cez Starohorské vrchy. Smutný bol pohľad na zdevastované kúpele Korytnica. Ešteže tam prestalo pršať a už len dokončiť trasu cez Kozí chrbát až na Bully. Tam v príjemnej, vykúrenej chalúpke vedúcej Aniny ukončila celá skupina svoju päťhodinovú prechádzku.

-MH-