Za pekného jarného počasia 16. apríla 2016 sa vydala 70-tka turistov z Brezna (30 ľudí) a Banskej Bystrice (40 ľudí) na úplný koniec Horehronia. V Telgárte spôsobili malé meškanie vlaku, kým všetci vystúpili. Kvitnúcimi lúkami popod Homoľu prešli krasovými dolinami ku fotogenickej Chamkovie chalupe, kde musela byť spoločná fotografia. Zakvitnutými lúkami prešli do Šumiaca, kde početnú skupinu uviedol do súkromného múzea zvoncov a spiežovcov pán Gigac.
Rubrika ‘Ako bolo’
Spiežovce a Dudlavá skala
pondelok, 18. apríl 2016Otvorenie turistickej sezóny 2016
štvrtok, 07. apríl 2016
Na symbolickom otvorení turistickej sezóny 2016 (2. apríl) sa nazbieralo nespočetne veľa turistov (okolo 80). V hojnom počte z Kremničky i z Podbrezovej bolo zástupcov neúrekom vďaka krásnemu jarnému počasiu. Taktiež hrebeňová trasa od breznianskej Vrchdolinky cez Chamarovú, Lúčky a Hnusnô do Hronca mala priam alpský výhľad na vysnežené Nízke Tatry zaliate slnkom. Už tradične na Chate Bernardín bola „odomknutá“ sezóna, kde nechýbala kapustnica, pivko či spev.
Badínske jazero pod Vandekovcom
utorok, 05. apríl 2016
Vo Veľkonočný pondelok 28. marca 2016 sa 13-tka turistov vybrala do blízkeho okolia nášho mesta, ale predsa pre mnohých neznámych lokalít. Hneď v úvode sme uhasili oheň za Rakytovcami, ktorý horel bez ľudí. Prezreli sme si staré ložisko hnedého uhlia v Kolónii Baňa a lesnou cestičkou sme vyšli k bývalému krížu nad Badínom. Na Suchom báni sa už tradične od skupiny odpojil Johny a zvyšok pokračoval pod kopec Vandekovec, kde sme obdivovali staré jedle. Taktiež sa podarilo nájsť Badínske jazierko, ktoré malo pre suché počasie málo vody.