Rubrika ‘Ako bolo’

Veľkonočný výstup na Kamzičí vrch

streda, 30. marec 2016

Veľkonočnú nedeľu 27. marca 2016 sme sa rozhodli stráviť na lazov v najvýchodnejšej časti Štiavnických vrchov. Z okraja Krupiny prešla 14-tka účastníkov cez malebné lazy na vrch Hanišberg. Po obede na Odrobinovom Poli s výhľadom na Sitno skupina zišla do osady Holý Vrch, kde si Johny zvolil vlastnú skratku.

Rozlúčka so zimou vo Veľkej Fatre

streda, 30. marec 2016

Vo Veľký piatok 25. marca sme sa na poslednú chvíľu rozhodli rozlúčiť so zimnou lyžiarskou sezónou vo Veľkej Fatre. Z pôvodnej zostavy vypadli Podbrezovci, ktorí nakoniec zamierili na kremnickú Skalku. Okrem lyžiarskej pätice Katka, Silvia, Robo, Ľubo a Tomáš sa vytvorila tiež pešia päťka Zdenka, Maťa, Juraj, Paľo a Maroš. Pešiaci išli zo Salašiek cez Úplaz na Kráľovu studňu a Krížnu, kde sa po zjazdovke vrátili k autu.

Zejmarská roklina na sklonku zimy

streda, 23. marec 2016

Tohtoročná slabá zima k prechodu po zamrznutej hladine Hornádu nepriala, preto sme do Slovenského raja zavítali až 19. marca 2016. Vo vlaku poniektorí z jedenástky účastníkov trénovali obúvanie mačiek, ktoré sme napokon nevyužili. V Dedinkách od severu poletoval sneh a z juhu svietilo zubaté slnko. Prechod Zejmarskou roklinou nebol náročný, lebo tiesňava je otočená na juh a ľad na chodníku bol len zriedkavo. Na Geravách sme sa naobedovali a cez čarovné Malé Zajfy sme zišli do Stratenskej píly.