Rubrika ‘Ako bolo’

Borišov a Ploská z Necpál

streda, 04. máj 2016

Turistická akcia 30. apríla 2016 sa uskutočnila na podnet Silvie Fábryovej, ktorá sa akcie tiež zúčastnila. Jej snom bolo vystúpiť na Borišov, čo sa jej aj podarilo. Vďaka neskorému záblesku pani zimy boli na hrebeni miestami zimné podmienky. Topiaci sa čerstvý biely sneh kontrastoval s modrou oblohou. Urobili sme veľa kvalitných fotografii. Akcia sa vydarila.

Ponická jarná 30-tka a zlomená noha

pondelok, 25. apríl 2016

Na sobotu 23. apríla 2016 si 55 účastníkov (z Košíc, z Liptovských Sliačov, z Martina, Banskej Bystrice a okolia) zvolilo 1. ročník pochodu Ponická jarná 30-tka. Preplnený spoj vyložil turistov na Povrazníku, odkiaľ sa masa valila smerom na Vartu so zvyškami vartovky a Šajbicu s krásnym kruhovým výhľadom. V doline Driekyňa sme sa občerstvili z prameňa, kde sa odpojila skupinka z Vibramy Malachov.

Vígľašský zámok a Galéria Jána Kulicha

pondelok, 18. apríl 2016

V nedeľu 17. apríla 2016 počasie opäť prialo pohybu v prírode. Skupina 30-tich turistov si v Pstruši pozrela areál vynoveného Masarykovho dvora vrátane panorámy z výhľadovej veže a pamätného kameň na najsilnejší mráz -41 °C. Od železničnej zastávky sme prešli na druhý breh Slatiny unikátnym mostíkom v podobe starého železničného vagóna. Vo Vígľaši sme nevynechali pamätník lesnej úzkokoľajky a samozrejme miestny obnovený zámok plus zvyšky vartovky.