Rubrika ‘Ako bolo’

Jarný výstup na Kľak

utorok, 24. máj 2016

V sobotu 21. mája 2016 sme sa na Huštáku stretli v počte 31, autami sme sa presunuli do Vrícka, kde sa ku nám pripojil aj Miro z Košíc. Krásne slnečné počasie nás sprevádzalo po celý deň a všetci, vrátane troch detí, sme si užívali rozkvitnutú a všetkými odtieňmi zelenej zafarbenú jarnú prírodu. Na vrchole Kľaku sme stretli mnoho ďalších skupín, aj skupinu chlapov, ktorí tam práve osádzali mohutný oceľový dvojkríž.

Banícko-železnou históriou Gemera

pondelok, 16. máj 2016

Nepriaznivá predpoveď počasia nebola prekážkou pre absolvovanie mototuristického výletu na Gemer. Nazbieralo sa sedem účastníkov, ktorých prvá zastávka bola v Revúcej. Prehliadli si expozíciu Prvého slovenského gymnázia s odborným výkladom a s krásnou záhradou vo dvore. Ďalšou zastávkou bola dedinka Železník, kde sa partia občerstvila (Štefan si dokúpil obvyklú salámu v Revúcej) v bývalej kolkárni a hudobnom pavilóne, čo slúžili na zábavy miestnych baníkov.

Zabudnuté vyhliadky a roklina Sokolica

pondelok, 09. máj 2016

64 účastníkov z Brezna a Banskej Bystrice 7. mája 2016 začalo na brehu Palcmanskej Maše, ktorá turistov privítala studeným vetrom. Rýchlim krokom, aby sa zahriali, prebehli Dedinky a v závetrí lesa sa pustili do strmého stúpania na planinu Geravy. Jasné nebo a krásne vyhliadky boli odmenou za námahu. Za čarovnými Zajfami čakalo opäť prudké stúpanie cez Občasný prameň na Havraniu skalu (nie všetci išli hore) s opäť krásnymi pohľadmi do krajiny.