V sobotu 21. mája 2016 sme sa na Huštáku stretli v počte 31, autami sme sa presunuli do Vrícka, kde sa ku nám pripojil aj Miro z Košíc. Krásne slnečné počasie nás sprevádzalo po celý deň a všetci, vrátane troch detí, sme si užívali rozkvitnutú a všetkými odtieňmi zelenej zafarbenú jarnú prírodu. Na vrchole Kľaku sme stretli mnoho ďalších skupín, aj skupinu chlapov, ktorí tam práve osádzali mohutný oceľový dvojkríž.
Rubrika ‘Ako bolo’
Jarný výstup na Kľak
utorok, 24. máj 2016Banícko-železnou históriou Gemera
pondelok, 16. máj 2016
Nepriaznivá predpoveď počasia nebola prekážkou pre absolvovanie mototuristického výletu na Gemer. Nazbieralo sa sedem účastníkov, ktorých prvá zastávka bola v Revúcej. Prehliadli si expozíciu Prvého slovenského gymnázia s odborným výkladom a s krásnou záhradou vo dvore. Ďalšou zastávkou bola dedinka Železník, kde sa partia občerstvila (Štefan si dokúpil obvyklú salámu v Revúcej) v bývalej kolkárni a hudobnom pavilóne, čo slúžili na zábavy miestnych baníkov.
Zabudnuté vyhliadky a roklina Sokolica
pondelok, 09. máj 2016
64 účastníkov z Brezna a Banskej Bystrice 7. mája 2016 začalo na brehu Palcmanskej Maše, ktorá turistov privítala studeným vetrom. Rýchlim krokom, aby sa zahriali, prebehli Dedinky a v závetrí lesa sa pustili do strmého stúpania na planinu Geravy. Jasné nebo a krásne vyhliadky boli odmenou za námahu. Za čarovnými Zajfami čakalo opäť prudké stúpanie cez Občasný prameň na Havraniu skalu (nie všetci išli hore) s opäť krásnymi pohľadmi do krajiny.