Kalendár turistických podujatí na rok 2023

Klub slovenských turistov Banská Bystrica – Kremnička pripravil kalendár turistických akcií na rok 2023 pre každého turistu bez ohľadu na to, či je náš člen alebo nie. Na klasické podujatia (presun verejnou dopravou) sa nemusíte prihlasovať. Na ostatné akcie (presun vlastnými autami, autobusový zájazd a viacdenné túry s ubytovaním) je potrebné, aby všetci záujemcovia včasne ohlásili svoj záujem zúčastniť sa u vedúceho túry, ktorý je uvedený pri každom podujatí vrátane jeho kontaktných údajov.

NAJBLIŽŠIE PODUJATIE: 

  • sobota 28. januára > LP Veporskými vrchmi (Zbojská – Dobroč) bežky
  • utorok 7. februára > premietanie Zbojníci – tuláci o 16.30 h v Tihányiovskom kaštieli v Radvani, vstupné 2,- €, premietanie predseda Tomáš 
  • utorok 7. februára > premietanie Moja cesta do Indije o 18.00 h v podkroví SOS v centre (Dolná 35), vstupné 3,- €
  • štvrtok 16. februára > premietanie Matterhorn očami prvovýstupcov o 17.00 h v hostinci u Zmaja (Oremburská 2) na Fončorde, premietajú naši členovia Peter a Martin, voľný vstup

PRIPRAVUJEME: 

  • zimné podujatia (pešo, bežky, snežnice, skialp) – sledujte web, budú zverejnené podľa snehových podmienok
  • LP Ponická zimná 20-ka (Šajba – Slovenská Ľupča)
  • Víkendovka na Andrejcovej (snežnice, skialp

AKTUÁLNE OZNAMY:

  • Kurz základov vysokohorskej turistiky bude aj v roku 2023, nakoľko sa prihlásilo dostatok záujemcov. Kurz začne 4. februára 2023 teoretickou časťou, potom bude nasledovať praktická časť na Ďumbieri a v máji 2023 sa kurz ukončí praktickou časťou na letných skalách v Kremničke.
  • Hromadné poistenie členov KST v poisťovni UNION je platné od 1. 4. 2022 do 1. 4. 2023. Podrobnosti k poisteniu nájdete na tomto odkaze.
  • Turistický bazár: v ponuke je predaj turistických topánok a mačiek. Viac na tomto odkaze.

Zmena programu vyhradená!

28. januára 2023  LP Veporskými vrchmi

Trasa: sedlo Zbojská – sedlo Diel – sedlo Bánovo – Machniarka – Široký grúň – Zadná Kýčera – Predná Kýčera – Kýčerná dolina – Čierny Balog, časť Dobroč.

Charakteristika: náročná celodenná lyžiarska túra mimo upravených trás. Dlhá je 22 km so stúpaním 726 m, klesaním 887 m a čistým časom presunu 6 hodín. Trasa je ideálna na turistické bežky, príp. skialpy. Potrebná je dobrá kondícia, návleky, dostatok tekutín a jedlo, lebo po trase nie sú žiadne možnosti občerstvenia. 

Časový plán: Zraz je o 6.00 h na hlavnej žel. stanici, odkiaľ odchádza zrýchlený vlak o 6.13 h. V Brezne prestup o 7.18 h na zubačku do sedla Zbojská (8.00 h). Návrat z Dobroča o 16.50 h (BB 18.05 h). 

Vedúci túry: Tomáš Trstenský, 0910 190 949, e-mail.

sobota 21. januára 2023  Rajom na snežniciach

Trasa: Dobšinská Ľadová Jaskyňa – Nižná záhrada – Strmá pirť – Stará Čuntava – Trsteník – Telgárt

Charakteristika: náročná poldenná túra na snežnice. Prejdeme najjužnejšiu časť Slovenského raja popod najvyššiu horu pohoria (ak bude výhľad a čas, pôjdeme hore na Ondrejisko). Na túru sú nutné snežnice, návleky, zimná obuv a dobrá kondícia pre množstvo nového snehu. Po trase nie sú žiadne možnosti občerstvenia sa, treba si zobrať jedlo a pitie. Bez snežníc neodporúčame ísť na túru, jedine kondične veľmi zdatným jedincom. 

Časový plán: zraz je o 6.00 na hlavnej žel. stanici, odkiaľ odchádza zrýchlený vlak o 6.13 h. Pokiaľ nás bude nad 6 ľudí, tak kúpime zľavnený skupinový lístok. Naspäť pôjdeme o 15.57 h z Telgártu (BB o 18.06 h). 

Vedúci túry: Tomáš Trstenský, 0910 190 949, e-mail.

nedeľa 22. januára 2023  LP Japeňom

Trasa: Dolný Harmanec – Horné báne – Skalka – Andrášová – Veľká Medvedia – Cúdenica – Pivová – Horná Turecká / Staré Hory. 

Charakteristika: náročná celodenná lyžiarska túra mimo upravených tratí, kde si budeme robiť stopu sami. Ide o ťažkú lyžiarsku túru vodnú pre bežky, príp. skialpy. Po trase nie sú žiadne možnosti občerstvenia, preto si treba zobrať pitný režim a jedlo so sebou. 

Časový plán: prímestský autobus smer Horný Harmanec odchádza z AS BB o 8.40 h (n. č. 6). Možnosť nástupu na zastávkach MHD: Hušták o 8.46 h, Slovenka o 8.49 h. Naspať zo Starých Hôr pôjdeme o 15.47 h (BB 16.20 h), príp. zo Starých Hôr o 16.56 h (BB 17.17  h) alebo o 17.17 h (BB 17.45 h). 

Vedúci túry: Tomáš Trstenský, 0910 190 949, e-mail.

Dôležité upozornenie:

Turistických podujatí sa zúčastňuje každý dobrovoľne a na vlastné riziko. V prípade úrazu je každý účastník zodpovedný sám za seba a svoje konanie. Pri každej túre je nutné mať pri sebe preukaz zdravotného poistenia a od 1. 4. 2015 sú členovia KST hromadne poistení pre športové aktivity pre prípadný zásah Horskej záchrannej služby. Zdravotné ošetrenie je bezplatné pre všetkých, ale bezplatná záchrana HZS je len pre neplnoletých.

Aktuálne nie sú žiadne komentáre.

Tvoj komentár