5. Ponická jarná 30-ka – sumár

Nad Dolnou Mičinou (autor foto: PeterC)

Nad Dolnou Mičinou (autor foto: PeterC)

Tohtoročný 5. ročník jarného pochodu Ponická tridsiatka sa nemohol oficiálne uskutočniť zo známych dôvodov. Preto bola účasť turistov umožnená individuálne v akomkoľvek termíne. Počas neuveriteľne stabilného – priam neaprílového počasia, ktoré pretrvávalo počas takmer celého mesiaca, možnosť prejsť si jarných 30 kilometrov v okolí Banskej Bystrice ľudia patrične využili.

Prvý „registrovaný“ účastník – Miro, absolvoval okružnú trasu počas Veľkej noci. Ďalšia desiatka turistov išla trasu pred tradičnou poslednou aprílovou nedeľou. V sobotu 25. apríla absolvovanie trasy zahlásili traja cyklisti a dvaja pešiaci. V nedeľu sa náhodne zletelo pár skalných, ktorí vytýčený pochod išli s rúškami či šatkami a v patričných rozostupoch, čo vidieť na Arpiho fotkách. Ideálne jarné počasie vytiahlo na turistické chodníky aj ďalších návštevníkov hôr, čo zas vidieť na vydarených Petrových fotkách, ktorý išiel pochod hneď dva razy.

V polovici trasy pri vrchu Hrabec prebehli Pehy, ktorí celú tridsiatku absolvovali ako bežecký tréning. Našla sa tiež štvorica, čo výlet poňala ako možnosť opekania si, preto sa na Kozlinci odpojili a pokračovali na Starú kopu a po trase nultého ročníka zišli do cieľa. Taktiež sa ohlásili účastníci z KST Lokomotíva, ktorým stačilo prejsť 23 km po Šalkovú, čím si dostatočne vychutnali krásy jarnej prírody.

Symbolicky pre tohtoročnú tridsiatku evidujeme 30 individuálnych účastníkov. Samozrejme možno trasu absolvovať naďalej v ľubovoľnom termíne a obdivovať čaro bujnejúcej prírody.

Parametre túry:

-TT-

komentáre 3 k článku “5. Ponická jarná 30-ka – sumár”

 1. Zuzana píše:

  pekný sumár akcie, ale najviac ma očarili Petrove fotky

 2. Slávka píše:

  Peter Cyprián má vždy veľmi dobré zábery – povedala by som, že nepoznám iného, ktorý by mal taký dobrý postreh, oko, kvalitu.
  A to všetko sa odrazí v tých záberoch čo nám ponúka – aj mňa to vždy naplní radosťou a obdivom.
  Ak by sa dalo, privítala by som aspoň niekde popisky – pomenovanie čo je v zábere.

 3. PC píše:

  Ďakujem vám za pekné slová o mojich fotkách. Dúfam, že nespyšniem 🙂
  Fotím len tak pre radosť a keď to okrem mňa urobí radosť ešte aj niekomu ďalšiemu, tak je to skvelé a teším sa o to viac.