Okolo Novej Bane

V nedeľu 31. mája 2015 sa deviatka účastníkov stretla s výpravou turistov Lokomotívy BB vo vlaku do Novej Bane. Avšak každá partia mala vlastnú trasu. Naši prešli centrom baníckeho mesta a popri mohutnej sekvoji vystúpili na Sedlovú skalu s vyhliadkou. Ďalšia pekná vyhliadka bola z Jašekovej skaly, pod ktorou je Starohutský vodopád. Zobraz celé →

Výstup na veľkofatranský Kľak

Za teplého, letného počasia sme 30. mája 2015 odhodlane vykročili z dediny Podhradie do dlhej Šindolnej doliny a v jej závere doslova absolvovali „výlez„ na strmý a „utajený„ fatranský vrchol. Za celý deň sme na okruhu nestretli jediného cudzieho turistu.Túra predstavovala tri náročné fázy – výstup hore, zostup dole a nekonečný sparný peší presun Kantorskou dolinou do Sklabinského Podzámku. Zobraz celé →

Krásy Dobšinej

Rýchlik síce vysadil v Dedinkách viac ako tridsiatku turistov, ale na túru plánovanú na 16. mája 2015 sa vydalo len 22 účastníkov. Podbrezovci sa vydali do Zejmarskej rokliny, aby sa nemuseli s nami náhliť cez Dobšinú. Kremničkári preliezli Dobšinský kopec a popri hydroelektrárni Vlčia dolina zišli do Dobšinej. Baníckym mestom prešli za sprievodu spoluvedúcej Anky, rodáčky z Dobšinej, kde im ukázala zaujímavé miesta. Zobraz celé →