Na Huštáku sme sa zišli deviati a nakoniec sa nám všetkým predsa len podarilo natlačiť sa aj s bežkami aj s jednými snežnicami do dvoch malých áut. Okolo 8-mej sme z Červenej studne vyrazili podľa plánu, Katka sama so sebou so snežnicami smer Paradajs a Tanád po hrebeni a my ôsmi po NCH Milana Kapustu kopírujúci podzemnú rudnú žilu Terézia.
Rubrika ‘Ako bolo’
LP Štiavnické vrchy
pondelok, 13. február 2023Zimné túry v januári a februári 2023
streda, 08. február 2023LP Veporskými vrchmi
utorok, 31. január 2023Začali sme jedenásti v sedle Zbojská v sobotu 28. januára 2023. Prvých pár stoviek metrov sme prešli s bežkami na nohách pomedzi koľajnice zubačky. Prvá oficiálna prestávka s jedlom aj s pitím bola na Machniarke, kde nás trošku pohostili domáci vrchári. Nasledoval opatrný zjazdík dole po zvážnici so snehom skoro po kolená. Potom nás čakal dosť náročný úsek so stúpaním aj s kopou popadaných stromov a s poprimŕzanými potôčikmi.


