Rubrika ‘Ako bolo’

Dedinky – Stratená na snežniciach

štvrtok, 26. február 2015

Ranný „expresný“ vlak vypľul osemnástku turistov v Dedinkách, z ktorých okrem dvoch turistiek mali všetci snežnice. Cez Dobšinskú Mašu sa po hrboľatom chodníku dostali k hlavnej ceste, kde obuli snežnice a duo Maťa s Beatou pokračovali okľukou po odhrnutej ceste na krásne lúky Voniarky. Miestny skialpinista porozprával zaujímavosti o okolí, preto skupina zašla pozrieť na planinu Pelc. Baby zišli po ceste do Stratenej, kde si urobili vychádzku na Stratenskú pílu.

Valentínsky víkend 2015

streda, 18. február 2015

Martinská ferrata HZS

V sobotu 14. 2. 2015 najskôr dvanásti účastníci vystúpili martinskou ferratou za pomoci mačiek a čakanov a potom na bežkách sa vrátili ku svojim autám na parkovisku v Martine-Stráne. Odmenou im bol hlavne výstup po ľade a v hlbokom snehu (asi 70 cm) pod krásnou modrou oblohou.

-MH-

Lyžiarsky prechod Muránskou planinou

Zimný výstup na Hohenstein

pondelok, 16. február 2015

Na nedeľný snežnicový výstup 8. februára 2015 sa zišli traja odvážlivci. Paľo, JančiVes a vedúci Tomáš. Nad Podlipou obuli snežnice, ktoré sa Paľovi hneď na prvej túre pokazili. Rozpadli sa dva nity, ale pre množstvo snehu bolo treba zaimprovizovať a opraviť ich doslova na kolene. Pomocou popruhov z batoha.