V slnečnú prvú jarnú sobotu 21. marca 2015 sa nás zišlo neúrekom. Až tak veľa, že museli posilniť spoj na Kordíky a dopravca poslal druhý autobus. Za náš klub sa stretlo osem bežkárov, ktorí vyšli pešo do Kordíckeho sedla. Po kvalitne upravenej a tvrdej trati si užívali dobrú lyžovačku, ktorá určite nebola poslednou. Do Veľkej noci sa ešte bude dať bežkovať.
Rubrika ‘Ako bolo’
Posledný šús na Skalke
sobota, 28. marec 2015VČS 2015 + celoročné poistenie členov KST
streda, 04. marec 2015
Výročnej členskej schôdze 27. februára 2015 sa zúčastnilo 74 prezentovaných turistov. Členské známky KST pre rok 2015 si kúpilo 97 členov a z toho 16 nových členov.
Nový kalendár túr pre sezónu jar-leto 2015 bude zverejnený v pondelok 16. marca.
Celoročné poistenie členov KST
Poistný balík poisťovne UNION obsahuje:
Skalný vodopád a Čertova skala
pondelok, 02. marec 2015
Na poslednú chvíľu zorganizovaná prvá marcová pešia túra (1. 3. 2015) bola na pomedzí Kremnických a Štiavnických vrchov, kde boli po snehu už len zbytky. Z Turovej cez reťaze tiesňavy k Turovskému (Skalnému) vodopádu „Padalo“, ktorý sa v plnej kráse predviedol s množstvom vody a výškou 15 metrov. Strmým svahom sa sedmička turistov presunula do Tŕnia, nakukla do kostola a cez Budičku do Hrabín, kde obedovala pod „holubníkovou zvonicou“.