Prvú decembrovú sobotu (5. 12. 2015) sa vybrala 14-tka účastníkov na poldenný výlet do Veporských vrchov. Pánovi z Podkoníc, ktorý sa ku skupine nestihol pripojiť v sedle Zbojská, sa vedúci túry ospravedlňuje. Z Predkopačna vyšla skupina do osady Kopačno a traverzovou zvážnicou prešla do zasneženej najvyššie položenej osady v pohorí – Kučelach. Ivka si sólo vybehla na Fabovu hoľu a partia zišla na Zbojská.
Rubrika ‘Ako bolo’
Z kopcov na zakáľačku
streda, 09. december 2015Otvorenie skialpovej sezóny 2015/2016
streda, 09. december 2015
Neformálneho otvorenia skialpinistickej sezóny 2015/2016 sa v piatok 4. decembra zúčastnilo 7 turistov a z toho 4 členovia klubu. Absolvovali sme pohodový skialpový výšľap. Z Krupovej, cez Srdiečko, Kosodrevinu, Zadné Dereše, vrchol Derešov, hrebeňom až po Rotundu a Kamennú chatu. Počasie bolo fantastické, inverzia, teplota nad nulou, prakticky bezvetrie, na zjazdovke menčester, panoramatické výhľady.
