Rubrika ‘Ako bolo’

Z kopcov na zakáľačku

streda, 09. december 2015

Prvú decembrovú sobotu (5. 12. 2015) sa vybrala 14-tka účastníkov na poldenný výlet do Veporských vrchov. Pánovi z Podkoníc, ktorý sa ku skupine nestihol pripojiť v sedle Zbojská, sa vedúci túry ospravedlňuje. Z Predkopačna vyšla skupina do osady Kopačno a traverzovou zvážnicou prešla do zasneženej najvyššie položenej osady v pohorí – Kučelach. Ivka si sólo vybehla na Fabovu hoľu a partia zišla na Zbojská.

Otvorenie skialpovej sezóny 2015/2016

streda, 09. december 2015

Neformálneho otvorenia skialpinistickej sezóny 2015/2016 sa v piatok 4. decembra zúčastnilo 7 turistov a z toho 4 členovia klubu. Absolvovali sme pohodový skialpový výšľap. Z Krupovej, cez Srdiečko, Kosodrevinu, Zadné Dereše, vrchol Derešov, hrebeňom až po Rotundu a Kamennú chatu. Počasie bolo fantastické, inverzia, teplota nad nulou, prakticky bezvetrie, na zjazdovke menčester, panoramatické výhľady.

Záver turistickej sezóny 2015

utorok, 01. december 2015

Záverečnej turistickej akcie 28. novembra 2015 sa zúčastnilo 65 turistov. Z toho päťdesiatka prešla plánovanú trasu cez Králickú tiesňavu a rybník Mútnô na Suchý vrch ku chate Trebulovcov, kde bolo záverečné „posedenie“ resp. postátie pri kotlíku v družnej turistickej partii.

Parametre túry: