V sobotu 23. 1. 2016 sa lyžiarskeho prechodu na Orave v Rabčiciach – Goralova bežka zúčastnili 9 bežkári z Banskej Bystrice (z toho 6-ti členovia Kremničky). Autobusový zájazd organizovali turisti z Podbrezovej. Po mrazivom ráne skupina absolvovala peknú okružnú trasu okolo obce Rabčice. Nechýbalo bohaté občerstvenie a dobrá nálada. Nedostatkom bola nezvyklo nízka snehová perina na oravské pomery, no napriek tomu sklznice schytali len minimum skaliek.
Rubrika ‘Ako bolo’
Bežkársky víkend v januári 2016
streda, 27. január 2016Kurz VhT – teória (2016)
utorok, 26. január 201623. 1. 2016 prebehla prvá časť kurzu základov VhT – teoretická časť. Tridsiatka účastníkov kurzu získala základné vedomosti z pobytu a pohybu vo vysokohorskom teréne. Získané vedomosti budú musieť ešte zdokonaliť v praxi priamo v terénoch. Zimná časť bude 20. 2. 2016 v okolí Ďumbiera a letná časť 21. 5. 2016 na cvičných skalách v Kremničke. Účastníci kurzu pochádzajú z okolia Banskej Bystrice, potom zo Sliača a Zvolena, z Detvy, z Lovinobane, zo Žiaru nad Hronom, z Nitry, z Nových Zámkov, a z Bratislavy.
-MH-
Do Vyhní do baní i na Steiger
nedeľa, 17. január 2016
Po polhodinovom meškaní rýchlika vystupuje 16. január 2016 jedenástka účastníkov v Žarnovici. S meškaním no s vidinou pekného dňa ukrajujú prvé metre do zabudnutej osady Záhorčie. Lúkami, lesom i cestami-necestami prechádzajú na horskú usadlosť Považanovci, kde si oddýchnu na slnku pod mohutným orechom. Ľadovou cestou zídu do Vyhní, kde si pozrú kamennú kaplnku z dielne banskobystrického architekta Ladislava Hudeca i zohrejú ruky v termálnej vode travertínovej kopy Mamut.