Rubrika ‘Ako bolo’

Koniarskou planinou

pondelok, 08. február 2016
Zo sedla Hrádok až do Plešivca sme išli po zelenej značke, s malými odbočkami mimo značku na Rysiu skalu (pekný výhľad), Veterník a priepasť pod Veterníkom. Na Drieňovej studni sme videli zvyšky starej zaniknutej horárne, studňu sme tu však nenašli. V lúčnej vyvýšenine Špicatého vrchu sme mali (po)obedňajšiu prestávku.

49. zimný zraz KST v Banskej Štiavnici

štvrtok, 04. február 2016

V dňoch 28. – 31. 1. 2016 sa skupina 15 účastníkov, členov aj nečlenov klubu zúčastnila na 49. Zimnom zraze Klubu slovenských turistov v Banskej Štiavnici. Niekoľko dní pred konaním zrazu sa veľmi oteplilo,  sneh z plánovaných lyžiarskych trás zmizol, organizátori preto všetky lyžiarske trasy zrušili. K dispozícii však bol bohatý náhradný program – pešie trasy, prehliadka pamätihodností a múzeí v Banskej Štiavnici, návštevy už zaniknutých baní, kúpanie v kúpeľoch v Sklených Tepliciach, jazzový koncert, papučový bál.

Ferrata HZS v zime na mačkách

utorok, 02. február 2016

Zimného výstupu Ferratou Horskej záchrannej služby na Martinských holiach sa poslednú januárovú sobotu (30. 1. 2016) zúčastnilo 15 vysokohorských turistov. Ľadové skalné steny a ľadopády sa dali preliezť len za pomoci mačiek a čakanov. Podobná situácia bola aj smerom dole po zamrznutých chodníkoch.

-MH-