Náhodou sa mi dostal do rúk väčší farebný plagát s alpským končiarom Ortler, vysoký 3905 m. Svojou krásou ma zaujal a až som zistil, že krásavec bol do roku 1918 aj nám Slovákom v rámci Rakúsko–Uhorskej monarchie najvyšším štítom, bolo rozhodnuté. Ideme na Ortler normálnou cestou ako vysokohorskí turisti.
Rubrika ‘Ako bolo’
Najvyšší vrchol Rakúsko–Uhorskej monarchie – Ortler
nedeľa, 05. august 2018Šútovské jazero a Šútovský vodopád
nedeľa, 05. august 2018Temer celý júl 2018 bol na kúpanie relatívne chladný. Posledné júlové dni sa predsa len oteplili. Prejavilo sa to aj na teplote vody v Šútovskom jazere, ktorá bola na miestne pomery teplá (23,5 až 24 °C), pričom voda bola tradične krásna a priezračná. Takže priaznivci kúpania si mohli prísť na svoje.
Východná Vysoká z Tatranských Zrubov
piatok, 06. júl 2018Sedemnástim turistom neprekážal skorý ranný odchod na výstup na málo navštevovaný vrchol Východnej Vysokej vo Vysokých Tatrách Celodenným sprievodcom nám bola modrá obloha a slniečko. Dobrá kondícia dopriala dosiahnuť vrchol všetkým zúčastneným už pred obedom. Vynovený Sliezsky dom nám bol zastávkou na zaslúžený krátky odpočinok a občerstvenie pred cestou domov.


