Do letnej horúčavy 8. augusta 2020 sa na Horehronie vybralo deväť turistov a v cieli sa k nám pridal cyklista Johny. Z Červenej Skaly cestami-necestami cez kopec Grúň sme prešli na lúky do Šumiaca, kde sme sa v tieni verandy pohostinstva naobedovali.
Rubrika ‘Ako bolo’
Od Rusínov ku Goralom na majstrovstvá v kosení
štvrtok, 13. august 2020Výstup na Veľký bok trochu ináč
pondelok, 03. august 2020V stredu 29. júla 2020 sme sa na stanici stretli traja turisti. Po výstupe z regionálneho rýchlika Horehronec v Závadke nad Hronom (v Polomke sme nestihli vystúpiť). Jeden zaspal, druhý sa zahovoril a tretí nestíhal otvoriť dvere na stanici. Takže výstup sa začal zo Závadky nad Hronom. To nás neodradilo od turistiky.


