Rubrika ‘Ako bolo’

Štyri rokliny Slovenského raja v zime

pondelok, 10. február 2014

Dlhšie sme nechceli čakať na príchod ozajstnej zimy, preto 8. 2. 2014 ideme robiť prechod roklinami Slovenského raja. Aj keď počasie nebolo najlepšie, 25 priaznivcov sa rozhodlo v ten deň pre raj. S kompletnou zimnou výbavou (mačky a čakan) sme vyrazili z Čingova do Sokolej doliny cez Tomášovskú Belú, kde nachádzame aspoň trochu zimnej romantiky v podobe súvislej snehovej prikrývky a krásnych ľadopádov. Podobne to bolo aj v rokline Veľký Kyseľ. Na Kláštorisku sa na nás usmievala krásna modrá obloha, no zavretá chata len potvrdila naše slovenské mizerné služby v cestovnom ruchu.

48. zimný zraz turistov v Bardejove

utorok, 04. február 2014

V dňoch 30. 1. – 2. 2. 2014 sa skupina 16-tich milovníkov  bežeckého lyžovania, z toho 9 členov nášho klubu a 7 nečlenov KST, zúčastnila na 48. zimnom zraze turistov v Bardejovských kúpeľoch. Počiatočné obavy, či vôbec budeme lyžovať alebo chodiť len na pešiu turistiku sa po príchode do kúpeľov rozplynuli. Snehu na lyžovanie bolo dosť, organizátori pre nás pripravili na každý deň 8 trás, z ktorých sme si mohli vybrať podľa ich náročnosti, stavu snehu na trase, príp. podľa počasia.

Okolo Javoria cestou–necestou

pondelok, 03. február 2014

Stará Huta nás privítala pravým zimným počasím. Fúkal studený južný vietor a snehová  prikrývka zo 10 cm. 18 odvážlivci sme sa pustili cestou-necestou. Cez najvyšší bod, Makytová 920 m, až na Blýskavicu sme prešli ako rýchlik.  Pri osade Rimáň sme sa pustili neznámym lesom do sedla Podlysec. Aj keď sme netrafili podľa plánu, bolo to celkom v pohode. Prešli sme okolo ohrady s danielmi a koňmi.