Rubrika ‘Ako bolo’

Otvorenie turistickej sezóny 2014

pondelok, 28. apríl 2014

V poslednú aprílovú sobotu (26. 4. 2014) sme oficiálne a symbolicky otvorili letnú turistickú sezónu pre rok 2014. Miesto tradičné – Chata Bernardín, ale konečne v nových priestoroch prízemnej reštaurácie s chutnou kapustnicou. Z pôvodnej trasy (z Brezna cez vrch Hnusnô) sme za hnusného daždivého počasia trasu skrátili a vyrazili z Chvatimecha cez Hronec rovno na chatu s dáždnikom v ruke.

Martinské hole istenou cestou

streda, 16. apríl 2014

Cez týždeň nás predpovede a webkamery strašili snehom a ľadom. Napriek tomu sa nás skoro tridsiatka vybrala 12. apríla 2014 skorým ranným vlakom do Martina. Trochu sme vymrzli na zastávke miestnej dopravy a o ôsmej sme vyrazili na chodník smer martinská ferrata. Obavy sa rozplynuli, lebo trasa nebola ani zasnežená, ani namrznutá. Všetci ju prešli bez väčších problémov, niektorí ľahšou vetvou B, ale väčšina ťažšou „céčkou“.

Zoborské vrchy

pondelok, 07. apríl 2014

Krásne jarné počasie určite prispelo k tomu, že sme sa v sobotu 5. apríla 2014 ráno zišli na autobusovej stanici v počte 28. Po príchode do Nitry sa k nám pripojil Johny s bratom a jeho rodinou a miestnou dopravou sme sa prepravili do obce Štitáre, odkiaľ sme urobili výstup na najvyšší kopec Zoborských vrchov – 617 m vysokú Žibricu.