Rubrika ‘Ako bolo’

Podujatia v júli 2014

utorok, 29. júl 2014

Ani počas letných mesiacov neustáva klubová činnosť a počas druhej polovice júla sa uskutočnili nasledovné podujatia nad rámec oficiálneho turistického kalendára.

Sobota 19. 7. Z Čertovice na Ďumbier

  • 6 účastníkov (AnnaM, JurajK, Tomáš + 3 členky Lokomotívy),
  • ideálne letné počasie.

Expedícia Ötztálske Alpy 2014

pondelok, 21. júl 2014

Expedícia Alpy 2014 zamierila v plánovanom termíne 11. 7. až 20. 7. 2014 do Ötztálskych Álp na rakúsko–talianskom pomedzí. Predpoveď počasie nebola priaznivá, no záväzne objednané ubytovanie sa nedalo prekladať, preto dvanásť účastníkov prišlo v sobotu 12. júla dopoludnia na samý koniec  Ötztálskeho údolia do mestečka Vent. Na neplatenom parkovisku sme nechali autá a začala naša púť najviac zaľadnenou oblasťou Východných Álp.

Pútnická cesta Staré Hory – Banská Bystrica

utorok, 15. júl 2014

Na nedeľnú pútnickú cestu zo Starých Hôr do Banskej Bystrice cez Španiu Dolinu sa vydala jedenástka účastníkov 13. júla 2014. Od starohorskej baziliky cez Studničku a Piesky do Španej Doliny, kde sme našli ústie banského prekopu na Piesky. Na samotnú kalvársku cestu sme nastúpili pri kaplnke Božieho hrobu (kópia z Jeruzalema) a cez Golgotu starým úvozom na lúky Zadky s výhľadom na Kremnické vrchy. Najkrajšou vyhliadkou po trase bolo bralo s divými včelami v masíve Baranova.