V sobotu 6. septembra 2014 sa výstupu na druhý najvyšší vrch Západných Tatier – Jakubinu zúčastnilo 17 turistov. Z ústia Račkovej doliny sme po zelenej značke cez hrebeň Otrhancov vystúpili na vrchol, kde sme sa počas obeda kochali nádhernou farebnosťou okolitých kopcov, dolín a plies, ktorá sa nedá opísať slovami, treba to len vidieť a zažiť. Po červenej značke sme zišli dole do Račkovho sedla a ďalej po žltej Račkovou dolinou naspäť k autám.
Rubrika ‘Ako bolo’
Výstup na Jakubinu
utorok, 16. september 2014Memoriál Ľubovou Fatrou 2014
nedeľa, 14. september 2014
Je tomu presne 5 rokov, čo naše turistické rady opustil Ľubko Homolka. Obetavý podpredseda klubu a zanietený propagátor turistiky. Pri tejto príležitosti 15 účastníkov si uctili jeho pamiatku položením venčeka a zapálením sviečky na symbolickom cintoríne vo Veľkej Fatre, v pohorí , ktoré Ľubko tak veľmi miloval.
-MH-
Roháče – Skriniarky
štvrtok, 28. august 2014
Napriek rozporuplným predpovediam počasia a po pár kvapkách dažďa ráno v B. Bystrici, sa 26 optimistov v sobotu 23. augusta stretlo na Huštáku a autami vyrazilo na Roháče. Po príchode na Šindľovec sa cez vrchol hlavného hrebeňa prevaľovala hmla, ale aj napriek tomu sme vyrazili smer Baníkovské sedlo. Krátka zastávka pri Roháčskom vodopáde všetkým dobre padla. Po príchode do Baníkovského sedla nás ešte chladila studená hmla a tak každý vyťahoval z ruksaku niečo na seba.