Rubrika ‘Ako bolo’

Ako sme nevystúpili na Kráľovu hoľu

pondelok, 07. september 2015

Turistickú akciu 5. septembra 2015 od začiatku sprevádzala smola. V Brezne začalo pršať a keď sa v Beňuši pokazil autobus, tak sme sa rozhodli, že cieľ cesty zmeníme. Tak sme išli z Beňuša na Čertovicu. V polovici výstupu prestalo pršať a tak sme si najvyšší bod Beňuška (1542 m) mohli plne vychutnať. Nakoniec na tradičnej „tlačovke“ sme sa zhodli, že to bola vydarená akcia.

-JaRi-

Hrebeňom Bôrov na Sinú

pondelok, 07. september 2015

22. augusta 2015 deväť turistov určite neoľutovalo a aj po malých zmätkoch pri organizovaní parkovania a nástupu na túru nad Mikulášskou chatou si vychutnalo celkom pohodový výstup na bočný severný nízkotatranský hrebeň do sedla Poľany.  Zo sedla sme pokračovali parádnou hrebeňovkou. Obloha nebola úplne najčistejšia, ale aj tak sme si užili nádherné výhľady doďaleka a spoločnosť kamzíkov neďaleko.

Memoriál Ľubova Fatra 2015

nedeľa, 06. september 2015

Napriek štátnemu sviatku a vrcholiacim oslavám SNP sa na túre 29. 8. 2015 zúčastnilo deväť milovníkov hôr, ktorí si okrem prekrásnych výhľadov z masívu Krížnej a z Majerovej skaly, užili aj mimoriadne teplé počasie. Ešteže väčšia časť túry viedla lesom v príjemnom tieni a na Krížnej nás osviežil ľahký vetrík. Napriek tomu sa opäť ukázalo aký je v takomto počasí dôležitý pitný režim. Necelý liter vody na deň bolo žalostne málo…