Rubrika ‘Ako bolo’

Upršaný októbrový víkend

pondelok, 19. október 2015

Avizovaný dážď na sobotu 17. 10. 2015 odradil od účasti, no našla sa pätica turistov, ktorí skoro ráno zamierili do Pohronského Bukovca. Aj šofér prázdneho autobusu sa čudujúc pýtal, kam ideme v slote. Úvodný nástup po asfatke s dáždnikom v ruke nebol problémom. Prehliadli sme si pamätné miesto SNP v Bukovskej doline a vystúpili k partizánskym bunkrom Matúšová, ktoré poskytli prístrešie na oddych. Traverzová cesta nás nádherne szafarbenou jesennou prírodou doviedla na Ráztocké lazy, ktorým chýbali jedine výhľady.

Namiesto Ostrého Roháča na Volovec

pondelok, 19. október 2015

Túra 10. 10. 2015 na Ostrý Roháč sa oficiálne nekonala. Pršalo, do rána malo byť na Roháči pod nulou a aj v sobotu malo byť škaredo. Preto som po odporučení Bei navrhol pripojiť sa k túre ku kamarátom z Horných Pršian,ktorej sa plánovali zúčastniť aj niektorí naši členovia. V sobotu ráno však na Hušták došla jedna posádka, ktorá sa o zmene nedozvedela a chcela ísť na Roháč. Nakoniec naozaj pre nepriaznivé počasie sa dvaja účastníci otočili v Jamníckom sedle a štyria sme prešli cez Volovec a naspäť  do Jamníckej doliny.

Októbrový výstup na Krížnu

utorok, 06. október 2015

Ráno 3. 10. 2015 na parkovisku na Uhlisku (zvyšok bol na Striebornom námestí) nás čakalo zhruba 25 členov a nečlenov klubu (3 dievčatá). Autobusu pred odchodom praskla duša na pneumatike, tak sa odchod posunul zhruba o 20 minút. Cesta Zalámanou dolinou bola nekonečná, pretože autobus bol úplne plný, ľudia stáli aj v chodbe medzi sedadlami. V najstrmšom úseku doliny všetci stojaci museli vystúpiť a prejsť pešo za autobusom asi 300 metrov. Spoj dorazil o 10.40 h k hotelu, urobili sme si spoločnú fotku a potom sa utvorili dve skupiny.