Jesenný kalendár začíname tradične letným stretnutím na Zbojskách spolu s podbrezovskými turistami. Opäť nová trasa: z Pohronskej Polhory cez horské samoty Ždiarik a Kopačno popod Fabovu hoľu. Pri výstupe k samote Kopačno nám padli dvaja turisti do blata, ale kým zišli na guľáš, tak obschli. Celková účasť bola 44 turistov.
Rubrika ‘Ako bolo’
Letné stretnutie na Zbojskách 2016
utorok, 23. august 2016Čutkovskou dolinou do Vlkolínca
streda, 27. júl 2016
V horúcu nedeľu 24. júla 2016 sa zišlo na okruh okolo Ružomberka takmer 20 turistov. Od parnej lokomotívy „Korytnačka“ s úslužne zdraviacimi sa bezdomovcami (zato smetia naokolo bolo požehnane…) prešla skupina cez centrum mesta na okrajové sídlisko, kde sa konečne vnorili do lesov Čutkovskej doliny. Okolo upravených detských atrakcií, rybníka a studničiek zvládli strmé odbočky po čerstvo vybudovaných chodníkoch k Jeleniemu vodopádu a Nižnému Pálenickému (Jamišnému) vodopádu.
Z Čerína do Detvy
štvrtok, 21. júl 2016
Na nedeľňajšiu túru (opäť s Tomášom a mimo značiek) prišlo 8 turistov. Začali sme v Čeríne a pokračovali cez pasienky, polia, lesíky, pričom sme mali čoskoro pekné výhľady nielen na Kremnické vrchy ale i Veľkú Fatru a Nízke Tatry. V Hrochoti sme si v tieni oddýchli a niečo zjedli. Čakalo nás dlhá trasa do Detvy cez Hrochotskú dolinu a podpolianske lazy, na ktoré sme sa všetci tešili: Bugarovo – Skalica – Macáková – Pajta – Jazovec – Iviny – Trňavy – Chrapková – Močariny – Stavanisko/Detva.