Rubrika ‘Ako bolo’

Letné stretnutie na Zbojskách 2016

utorok, 23. august 2016

Jesenný kalendár začíname tradične letným stretnutím na Zbojskách spolu s podbrezovskými turistami. Opäť nová trasa: z Pohronskej Polhory cez horské samoty Ždiarik a Kopačno popod Fabovu hoľu. Pri výstupe k samote Kopačno nám padli dvaja turisti do blata, ale kým zišli na guľáš, tak obschli. Celková účasť bola 44 turistov.

Čutkovskou dolinou do Vlkolínca

streda, 27. júl 2016

V horúcu nedeľu 24. júla 2016 sa zišlo na okruh okolo Ružomberka takmer 20 turistov. Od parnej lokomotívy „Korytnačka“ s úslužne zdraviacimi sa bezdomovcami (zato smetia naokolo bolo požehnane…) prešla skupina cez centrum mesta na okrajové sídlisko, kde sa konečne vnorili do lesov Čutkovskej doliny. Okolo upravených detských atrakcií, rybníka a studničiek zvládli strmé odbočky po čerstvo vybudovaných chodníkoch k Jeleniemu vodopádu a Nižnému Pálenickému (Jamišnému) vodopádu.

Z Čerína do Detvy

štvrtok, 21. júl 2016

Na nedeľňajšiu túru (opäť s Tomášom a mimo značiek) prišlo 8 turistov. Začali sme v Čeríne a pokračovali cez pasienky, polia, lesíky, pričom sme mali čoskoro pekné výhľady nielen na Kremnické vrchy ale i Veľkú Fatru a Nízke Tatry. V Hrochoti sme si v tieni oddýchli a niečo zjedli. Čakalo nás dlhá trasa do Detvy cez Hrochotskú dolinu a podpolianske lazy, na ktoré sme sa všetci tešili: Bugarovo – Skalica – Macáková – Pajta – Jazovec – Iviny – Trňavy – Chrapková – Močariny – Stavanisko/Detva.