Ráno v nedeľu 23. apríla 2017 sa postupne zbierali účastníci pri Slovenskej Ľupči na 2. ročník pochodu Ponická jarná 30-ka. Najprv z jedného autobusu, potom z druhého autobusu z BB, následne z vlaku z Brezna, Juraj prišiel autobusom od Ľubietovej a Ria si dokonca stopla traktor do doliny, aby dobehla 30-člennú skupinu. Hneď na začiatku sme stratili Roba, ktorého následne išiel hľadať Imro. Pred Šajbicou sa oddelila Ria do Ľubietovej a Ďuri taktiež zbehol domov.
Rubrika ‘Ako bolo’
2. Ponická jarná 30-ka (20-ka) /2017/
utorok, 25. apríl 2017Otvorenie turistickej sezóny 2017
pondelok, 24. apríl 2017Oficiálneho otvorenia turistickej sezóny 22. apríla 2017 sa zúčastnilo za náš klub 25 turistov. Z Chvatimechu sme cez Hronec popod Hájny grúň zišli ku kolibe Groš, kde nás na súkromnej chate bohato pohostili Tuschlovci s našou najmladšou členkou – Ellkou Knapkovou s rodičmi a starými rodičmi. Mierne predĺženou trasou cez Vrchchvatimech sme zišli na Chatu Bernardín, kde sa pomaly rozchádzali podbrezovskí turisti. Zjedli sme výborný guľáš a pozvoľne sa rozišli domov.
Jarný výstup na Šíp
utorok, 11. apríl 2017Z Banskej Bystrice sme v nedeľu 9. apríla 2017 cestovali 15 a v Stankovanoch sa pridali manželia s 10-ročným najmladším účastnikom túry – Tomáškom. Tomáško šliapal úžasne a držal krok s dospelými. V Stankovanoch sme si urobili výklad o základných zaujímavostiach a prírodných pomeroch okolia ako aj popis túry a identifikácia okolitých kopcov. Pokračovali sme do Žaškovského sedla, kde sme si urobili prvú skupinovú fotku.


